site menu

NASIL BİR EĞİTİM?

Dalton Dil Stüdyo sizlere Korece dilini yaşayarak öğrenme fırsatı sunar. Öğrenilmek istenen dil ne kadar çok olaylarla ilişkilendirilirse o kadar kalıcılığı artar. Dalton sınıflarında önce, dil size sevdirilir ve bu adımdan sonra öğrenme süreci başlar. Dalton Dil Stüdyo'da  dili hayatınızın merkezine alarak öğrenme sürecinizin devamı sağlanır. Dalton Dil Stüdyo Korece kursu  dilleri derslerinde öğrencilerin yetilerini keşfetmeleri için dinleme, konuşma, yazma, okuma aktiviteleri öğrenci merkezli yapılır ve öğrencinin sınıfta aktif olması için motive edici çalışmalar yapılır.

  • Gerekli Seviye: Minimum A1
  • Sınıf mevcudu:6-12  kişi

NEDEN KORECE?

Türkiye ile Kore ilişkileri tarihten bu yana hep sıcak tutulmuştur ve bu iki ülke ‘’kardeş ülke’’ olarak tanınmaktadır.Kore dizileri dünya çapında ünlenmiş dizilerdir bu yüzden Korece öğrenmek izlediğiniz dizilerde beğendiğiniz oyuncuların gerçek seslerini duymanıza imkan verir.

  • Kore kültürünün en önemli öğelerinden müzik, sanat, edebiyat, mimari, yemek, giyim ve mutfak hem günümüz hem de geleneksel tarzlarıyla birlikte hala yaşatılmaktadır. 
  • Dolayısıyla Korece öğrenmek, Kore veya Kore’ye yapacağınız gezilerden daha iyi verim almanızı sağlayacaktır.


KORECE SENİN DİLİN OLSUN

BU KURS KİMLER İÇİNDİR?

Kore ve Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerden dolayı son yıllarda Korece’nin ülkemizdeki popülerliği artmıştır. Kore ve Kore kültürüne ilgi duyanlar, Kore’yi ziyaret etmek isteyenler, orada yaşamak isteyenler ve iş dünyasında fark yaratmak isteyenlere Dalton Akademi Korece Eğitimi büyük bir avantaj sağlayacaktır.

KORECE NASIL BİR DİLDİR?

Korece Kore yarımadasında kullanılan, Kuzey ve Güney Kore’nin resmi dilidir. Altay dil ailesine bağlı olup alfabesi Hangıl’dır. Dil ailesi olarak Türkçe ile aynı gruptadır ve dil bilgisi olarak Türkçeyle aynı dilbilgisi özelliklerine sahiptir. Bu sebeple de Korece Asya dilleri arasında öğrenilmesi en kolay dillerden biridir. 

  • Kore Film Günleri
  • Kore Kültür Günleri
  • Kore Kültürü Mini Festivalleri

KORE KÜLTÜRÜ’NÜ MERAK EDİYORSANIZ KEŞFETME İMKANI SUNUYORUZ

Kore Kültür Festivalimizi izlemek için tıklayınız.