site menu

NASIL BİR EĞİTİM?

Dalton Akademi sizlere dili yaşayarak öğrenme fırsatı sunar. Öğrenilmek istenen dil ne kadar çok olaylarla ilişkilendirilirse o kadar kalıcılığı artar. Dalton sınıflarında önce, dil size sevdirilir ve bu adımdan sonra öğrenme süreci başlar. Dalton Akademi’de dili hayatınızın merkezine alarak öğrenme sürecinizin devamı sağlanır. Dalton Akademi Uzakdoğu dilleri derslerinde öğrencilerin yetilerini keşfetmeleri için dinleme, konuşma, yazma, okuma aktiviteleri öğrenci merkezli yapılır ve öğrencinin sınıfta aktif olması için motive edici çalışmalar yapılır.

  • Gerekli Seviye: Minimum A1
  • Sınıf mevcudu:6-12  kişi

NEDEN ÇİNCE?

Çin dünyanın en yoğun nüfusuna sahip olmasından dolayı dünyada en çok konuşulan dil Çince’dir. Çin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip, pek çok ülke ile ticari ilişkileri gelişmiş bir ülkedir. Bu sebeple bu dili öğrenmeye olan talep her geçen gün artmaktadır. Çince;  Almanya, Fransa, Portekiz, ABD - Avrupa’da oldukça önem verilen bir dil olmasının yanında Çincenin artık Türkiye’deki önemi yadsınamayacak kadar çoktur.


Çince öğrenmek beynin sol tarafını çalıştırıp çocukların beyin gelişimini etkileyerek matematiği daha rahat kavramalarına olanak sağlamaktadır.


ÇİNCE NASIL BİR DİLDİR?

Çin dili hem alfabe hem de dil yapısı ile Japonca ve Korece dillerinde olduğu gibi Doğu Asya dillerini büyük oranda etki altına almıştır. Çin dili her dilde olduğu gibi bölgelere göre farklılık göstermekle birlikte en çok kullanılan Mandarin Çincesidir.

Biliyor Muydunuz?
Çince Öğrenen Kişilerin ALZHEIMER Hastalığı Olma Olasılıkları Diğer Tek Dil Bilen Kişilere Oranla Daha Az Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlanan Bir Gerçektir. 

HANZİ ( 漢字 )

Çincedeki geleneksel yazı sistemidir. (北方話/ 普通话/ ) Alfabeden farklı olarak ses belirtmez ve resim yazısından türemiştir.

坚持就是胜利 -Başarı gayretten gelir.

DALTON AKTİVİTELERİ

Dalton Dil Stüdyo İngilizce kursuna kayıt olmuş öğrenciler ücretsiz Dalton Aktivitelerine katılabilirler. Aktiviteler katılıp hem İngilizce dil becerilerini geliştirip hem de sosyalleşebilirler. Dil ve kültür birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Dil, sosyal yapının ve kültürün aynası durumundadır. Bu noktadan yola çıkarak Dalton Dil Stüdyo İngiliz kültürünü öğrencileriyle birlikte yaşatıyor…

  • Konuşma Kulübü
  • Sinema Günleri
  • Kültürel Söyleşi ve Seminerler
  • Mini Kültür Festivalleri


Seviye Tespit Sınavı
Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.