site menu

TOEFL dünyada 130’dan fazla ülkede 8500 kurum ve çeşitli kuruluşlarda İngilizce yeterliliğini ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Merkezi Amerika’da bulunan Educational Testing Service tarafından yapılır. TOEFL standart Amerikan İngilizcesi'ni üniversite düzeyinde anlayabilme yeteneğini ölçen bir yeterlilik sınavıdır. TOEFL sınavına girenlerin büyük bir çoğunluğu TOEFL IBT sınavına katılmaktadır. Ayrıca TOEFL 4 iletişim becerisini de ölçmektedir.

TOEFL dünya genelinde pek çok sayıdaki kurum iş başvurusunda bu puanı yeterlilik olarak kabul etmektedir. 3 çeşit TOEFL sınavı vardır.

  • TOEFL IBT (Internet Based Test): Uygulamaya girdiği 2005 yılından bu yana en çok tercih edilen TOEFL formatıdır.
  • TOEFL PBT (Paper Based Test): Güvenli ve sürekli İnternet ağı bulunmayan ülkelerde yapılan bir sınavdır.Sınav seyrek aralıklarla yani yılda 2 – 3 kez uygulanmaktadır.
  • TOEFL CBT (Computer Based Test): Kağıt bazlı sınavdan İnternet bazlı sınava geçişte kullanılan ara sürece denk gelen bir sınavdır. Ülkemizde TOEFL IBT yapıldığından TOEFL CBT yapılmamaktadır.


DALTON DİL STÜDYO TOEFL EĞİTİMLERİ

Dalton Dil Stüdyo başarılı kadrosuyla TOEFL sınav becerilerinizi geliştirmeyi amaçlar. Sizlerin akademik olarak kelime haznenizi geliştirip ihtiyaç duyacağınız sınav becerilerinizi geliştirmeniz için okuma, yazma, dinleme, konuşma bağlamında dersler verilmektedir. Uzman kadromuz ve yenilikçi öğretim metotlarıyla hedeflediğiniz başarıya ulaşmanız için sizleri destekliyoruz.

  • Gerekli Seviye:B1
  • Sınıf Yoğunluğu: Max. 6 kişi
Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.