site menu

Cambridge Sınavları tüm dünya çapında, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından kabul gören bir sınavdır. Bu sınavlar İngilizce ana dili olmayan kişilerin İngilizce konuşulan bir ülkenin kurum veya kuruluşunda eğitim alıp, çalışabileceğinizi kanıtlar ve İngilizce akıcılığını, kelime bilgisini ve İngilizce yetilerini ölçer.

  • Sınav alt seviyeden üst seviye olmak üzere 3 farklı düzeyde hazırlanmıştır. Bu sınav kimler için uygundur?
  • İngilizce becerilerini uluslararası bir sertifika ile kanıtlamak isteyenler,
  • İngilizce dil yeterliliği isteyen ülkelerin vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak isteyenler,
  • İngilizce konuşulan ülkelerde iş bulmak, yüksek öğretim görmek isteyenler,
  • Üniversitelerin İngilizce hazırlık sınavlarını atlamak isteyenler (bir çok üniversite kabul etmektedir.

FCE: Sınav orta düzeyde bir sınav olup yeterlilik seviyesi B2 (CER) seviyesidir. Adayların yabancı dil becerilerinin tümünden başarılı olması gerekmektedir. Sınavdan başarılı olunması adayın İngilizce konuşulan bir ülkede çalışıp, eğitim alabileceğini kanıtlar.

CAE: Sınav ileri düzeyde olup yeterlilik seviyesi C1 (CEFR) seviyesidir. Sınavdan başarılı olunmadı durumunda adayın profesyonel ve ileri seviyede akademik dil kullanabildiğini ve İngilizce konuşulan ortamlarda rahatlıkla iletişim kurabileceğini kanıtlar.

CPE: Sınav ileri seviyede olup yeterlilik seviyesi C2 (CEFR) seviyesidir.Sınav adayın İngilizcede uzmanlık kazandığını ve İngilizce anadil seviyesinde dili kullandığını gösterir.

KET (Key English Test ): Temel durumlarda iletişim kurulabileceğini ve temel seviyede İngilizce yeterliliği olduğunu gösteren bir sınavdır. Bazı okullar KET sınavına 5. sınıftan itibaren hazırlık yapmaktadır.

PET (Preliminary English Test ): Orta altı seviyede İngilizce yeterliliğini ölçen sınavdır. Bu sınavda öğrencilerin sosyal ortamları ve iş hayatlarındaki, konuşma diyaloglarına odaklanılmıştır. İlköğretim 7. sınıftan itibaren Pet sınavlarına hazırlık yapılmaktadır.

Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.