site menu

IELTS Dünya’da 2.9 milyondan fazla katılımcıya ulaşan, İngilizce kullanılan ülkelerde eğitim görmek ve ya çalışmak isteyen insanların İngilizce dil seviyelerini ölçen uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır.

IELTS 4 temel dil becerisini adil ve doğru bir şekilde dünya çapında belli standartlar dahilinde değerlendirmesini yapar. IELTS 140’dan fazla ülkede 10 binin üzerinde kurum tarafından tanınan 1000‘den fazla sınav merkezi olan bir sınav türüdür. Sınavlar ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya gibi pek çok ülkede hazırlanır. IELTS üniversite okumak , yurt dışında çalışmak isteyenlerin dışında Mastır – Doktora yapmak, hazırlık atlamak isteyenlerin de girdiği bir sınavdır. IELTS skorlarına ABD, Kanada, İrlanda, Birleşik Krallık oldukça önem vermektedir. IELTS sınavı için 6 hafta öncesinden başvuru yapmak gerekmektedir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana sınav merkezlerinin bulunduğu şehirlerdir.

IELTS Genel ve Akademik eğitim olmak üzere 2 gruba ayrılır. Sınav 4 bölümden oluşur ve 4’ü de ayrı ayrı notlandırılır.

  • Okuma ve yazma 60,
  • Dinleme 30,
  • Konuşma 10-15 dakika olarak belirlenmiştir.

Sonuç olarak her bir bölümün ortalaması ile genel sınav puanı oluşur. IELTS ‘de kesin bir geçme kalma durumu yoktur. Sınav 9 ölçek olarak değerlendirilir. En düşük 1, en yüksek ise 9 puandır. IELTS’e 3 ayda bir girilebilir ve 2 yıl geçerliliğe sahiptir. IELTS sonucu 2 hafta sonunda açıklanmaktadır.

DALTON DİL STÜDYO IELTS EĞİTİMLERİ

Yoğun hazırlanmış IELTS hazırlık programı sizlerin hedeflediği en iyi puana ulaşmanız için İngilizce dil becerilerinize ve sınav tekniklerine odaklanır. Aldığınız eğitimler sayesinde yeteneklerinizi en iyi şekilde geliştirip kendinize güvenerek İngilizce akıcılığınızı en üst düzeye çıkarırsınız. Program dâhilinde uygulanan deneme sınavları sonucunda eğitim kadromuz tarafından geri bildirim alıp başarınızı garantilersiniz.

  • Gerekli Seviye:B1
  • Sınıf Yoğunluğu: Max. 6 kişi
Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.