site menu

TOEFL Sınav İçeriği ve TOEFL Sınav Denemesi

TOEFL Sınavı 4 bölümden(konuşma, yazma, dinleme, okuma)  oluşur. 

TOEFL IBT Listening

TOEFL listening bölümü akademik konuşmaları anlama yeteneğinizi ölçmeyi hedefler. TOEFL dinleme bölümünde metin konuları genelde üniversite sınıf konuşmaları ve tartışmaları, ofis konuşmalarından oluşmaktadır. Bu konular dinlendikten sonra soru cevaplandırma kısmına geçilmektedir. Toplamda 28-39 arasında soru sorulmaktadır. Dinleme bölümünde Kuzey Amerika aksanı yoğunlukta olup, nadiren Yeni Zelanda ve Avustralya aksanına yer verilmektedir. Konular biyolojiden sanata her tür konu arasından seçilebilir.

TOEFL IBT Speaking

TOEFL Speaking Sınavı 6 soru ve 3 bölümden oluşmaktadır. Sınavın tamamlanması 20 dakika sürmektedir. Konular üniversite sınıf içinde ve dışında belirlenen akademik konuları içermektedir. 6 sorunun içeriği ise kişisel deneyim, ikili seçim, kampus sorunları, akademik dersler, kampus konuşmaları ve akademik özetlerden oluşmaktadır.

TOEFL IBT Writing

TOEFL IBT Reading Sınavı 2 farklı yazma bölümünden oluşmaktadır. İlk aşamada aynı konu üzerine dinleme ve okuma yapılması gerekmektedir. Okuma metni 200-220 kelimeden oluşmakta olup cevaplanması için üç dakika vardır. Bu bölümde 4 farklı türde makale yazılması istenmektedir. Verilen göreve göre konunun açıklanması, tamamlanması ve çürütülmesi istenebilmektedir. Yazının 150-225 kelime arasında olması gerekmektedir. İkinci aşamada bir konu ile ilgili gerçekleri ortaya koymak amacıyla örnek vermek, alıntı yapmak ve sonuçların çıkarılması gerekmektedir.

TOEFL IBT Reading

TOEFL Reading kısmı sınava girenlerin İngilizce parçalar okuma kabiliyetini ölçer. Bu bölümün önemli olması Amerikadaki üniversiteler öğrencilerden oldukça fazla okuma yapmalarını istemelerindendir. TOEFL Okuma bölümünde, her biri 7 paragraf ve yaklaşık 700 kelimeden oluşan üç veya dört metin okunmaktadır.  Okunacak konular özellikle akademiktir. Konular ders içerikleri, ders kitaplarından alıntılar ve makalelerden oluşmaktadır. Bunun yanında TOEFL Reading bölümünde yeni soru türleri, özet tablolarının doldurulması veya metin yazılmasını gerektirir. Her metinle çalışmak için 20 dakika verilir. 

Orijinal TOEFL Deneme Sınavı 

TOEFL sınavı riske atılamayacak kadar önemli ve pahalı bir sınavdır. Sınava girmeden önce birebir sınav atmosferinde, orijinal deneme sınavı ile TOEFL skorunu öğrenmeye ne dersiniz? Profesyonel sınav öğretmeni denetiminde TOEFL sınavı olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Orjinal TOEFL deneme sınavı randevu hattı 02324638335


Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.