site menu

YÖKDİL YÖK Başkanlığı altında Ankara ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen bir sınavdır. YÖKDİL Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanıp, sınav organizasyonu Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

 Sınav Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri olmak üzere 3 farklı bilim alanında yapılmaktadır. Sınav özellikle doktora öğrencilik ve doçentlik başvurusu yapacak bireylerin İngilizce, Almanca, Fransızca ve Almanca dil yeterliliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır. Ayrıca üniversite yüksek lisans, okutmanlık gibi başvurularında dil yeterliliğini kanıtlamak amacıyla bu sınava girilebilmektedir. YÖKDİL hakkında güncel bilgilere ulaşmak amacıyla yokdil.yok.gov.tr adresini sık sık ziyaret edebilirsiniz. Sınavla ilgili başarı düzenlemeleri doçentlik başvurusu için en az 55, doçentlik başvurusunda en az 65 olması gerekmektedir. YÖKDİL’in YDS ile denkliği vardır.

YÖKDİL Sınav İçerikleri;

  • YÖKDİL 80 sorudan oluşup adaylara 180 dakika süre tanınmıştır. Sorular 5 şıklıdır.

DALTON AKADEMİ YÖKDİL EĞİTİMLERİ

 Özellikle doktora öğrenciliği ve doçentlik başvurusu yapacak bireylerin başarılı olması gereken YÖKDİL için programımız iyi puan almanız için gerekli sınav tekniklerine ve İngilizce gelişmenize odaklanır. Program süresince İngilizce dil bilgisi, akademik kelime bilgisi,okuduğunu anlama üzerine çalışmalar yapılacaktır. Program dahilinde yapılacak seviye tespit sınavlarının ardından alacağınız geri dönüt sayesinde hızlı ve kalıcı ilerleme sağlayacaksınız.

  • Gerekli Seviye: B1
  • Sınıf Yoğunluğu: Max. 12 kişi
Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.