site menu

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen (YDS) ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan merkezi bir yabancı dil sınavıdır. YDS sınavı Eylül ve Nisan ayları olmak üzere yılda 2 kere yapılmaktadır.

 YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinden, Sonbahar Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusçadan yapılır. Sınav 80 sorudan ve 150 dk süreden oluşur. Ortalama bir soru başına 2 dakika almaktadır. Sınav A-B- C-D- E seviyelerinden oluşur. YDS kişilerin okuma, gramer, kelime bilgilerini ölçmeye dayalıdır.

DALTON DİL STÜDYO YDS EĞİTİMLERİ

 Lisansüstü eğitim amaçlayan ve dil tazminatı almak isteyen kişilerin YDS başarılarını desteklemek amaçlı dersler verilmektedir. Deneyimli öğretmenlere sahip uzman kadromuz YDS’ye yönelik sınavda karşınıza çıkabilecek soruların püf noktaları İngilizce temelinizi geliştirerek test tekniklerini sizlerle tanıştırırlar. Derslerde sizlerin başarısını en üst düzeye çıkarmak amaçlı dil bilgisi ve kelime çalışmaları öğrenci merkezli yapılmaktadır.

  • Gerekli Seviye: B1
  • Sınıf Yoğunluğu: Max. 12 kişİ
Biz Sizi Arayalım

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kurslarımız ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olun.